سرطان نمایشگاه ارومیه ماشین تاریخ

سرطان: نمایشگاه ارومیه ماشین تاریخ نمایشگاه ماشین ارومیه نمایشگاه خودرو اسب بخار asb bokhar

گت بلاگز اخبار اجتماعی حدود یک میلیون مهاجر در معرض تصمیم ترامپ جهت لغو یک قانون دوران اوباما

تصمیم «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا جهت لغو برنامه موسوم به «اقدام معوق جهت ورود در دوران کودکی» (DACA) حدود یک میلیون مهاجر را در معرض اخراج قرار داده است.

حدود یک میلیون مهاجر در معرض تصمیم ترامپ جهت لغو یک قانون دوران اوباما

حدود یک میلیون مهاجر در معرض تصمیم ترامپ جهت لغو یک قانون دوران اوباما

عبارات مهم : آمریکا

تصمیم «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا جهت لغو برنامه موسوم به «اقدام معوق جهت ورود در دوران کودکی» (DACA) حدود یک میلیون مهاجر را در معرض اخراج قرار داده هست.

به گزارش ایرنا، در حالی که ترامپ خود را جهت تصمیم گیری نهایی راجع به لغو احتمالی طرح «باراک اوباما» مدیر جمهوری پیشین آمریکا در سال 2012 آماده می کند آینده تقریبا 800 هزار نفر از مهاجران جوان نامعلوم است.

حدود یک میلیون مهاجر در معرض تصمیم ترامپ جهت لغو یک قانون دوران اوباما

این سیاست اوباما به کودکان مهاجر بدون مدرکی که قبل از سن 16 سالگی وارد آمریکا شده است اند اجازه می دهد به طور قانونی در این کشور کار کنند و اقامت داشته باشند.

طبق گزارش روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی، بیش از 780 هزار نفر طبق این برنامه مهاجرتی اجازه اقامت در آمریکا یافته اند و بسیاری از آنها اکنون و در دولت ترامپ دلواپس آینده خود هستند.

تصمیم «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا جهت لغو برنامه موسوم به «اقدام معوق جهت ورود در دوران کودکی» (DACA) حدود یک میلیون مهاجر را در معرض اخراج قرار داده است.

این برنامه همچنین به کودکان مهاجر بدون مدرکی که در سنین کودکی وارد آمریکا شده است و به مدرسه رفته اند یا به خدمت ارتش در آمده اند، اجازه می دهد در صورتی که مرتکب جرائمی جدی نشده باشند، به مدت دو سال قابل تجدید در آمریکا اقامت داشته باشند.

این برنامه را اوباما در سال 2012 و بعد از چند بار تلاش بی نتیجه در کنگره جهت تصویب قانونی جهت محافظت از این کودکان از اخراج مهاجران بدون مدرک وضع کرد.

اوباما در وقت اعلام این برنامه گفته بود که این گروه از مهاجران بدون مدرک که در کودکی به آمریکا آورده شدند، قصد نداشتند به طور غیرقانونی وارد آمریکا شوند و در نتیجه نباید مجازات شوند.

حدود یک میلیون مهاجر در معرض تصمیم ترامپ جهت لغو یک قانون دوران اوباما

این گروه از مهاجران باید قبل از سال 2007 به آمریکا آمده باشند تا بتوانند طبق این برنامه تقاضای خود را ارائه دهند.

رهبران جمهوی خواه از 10 ایالت آمریکا و در صدر آنها «کن پاکستون» دادستان تگزاس به ترامپ تا 5 سپتامبر (14شهریور) مهلت داده اند تا به این طرح مهاجرتی دوران اوباما آخر دهد یا وی را تحت پیگرد قرار خواهند داد. آنها بر این باورند که این برنامه سوء استفاده از قدرت اجرایی است و فقط کنگره می تواند راجع به چنین «بخشودگی» گسترده ای جهت هر یک از گروه های مهاجران بدون مدرک تصمیم گیری کند.

تصمیم «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا جهت لغو برنامه موسوم به «اقدام معوق جهت ورود در دوران کودکی» (DACA) حدود یک میلیون مهاجر را در معرض اخراج قرار داده است.

با انتشار شایعاتی راجع به احتمال لغو این برنامه در هفته ای اخیر، گروه های مختلفی از دولت ترامپ درخواست کردند آن را حفظ کند. در تاریخ 14 آگوست (23 مرداد) بیش از 100 نفر از اساتید حقوق نامه ای را خطاب به ترامپ امضا و عنوان کردند که این برنامه کاملا قانونی هست. روز چهارشنبه نیز بیش از 1850 نفر از فرمانداران، دادستان ها، رهبران مذهبی، روسای پلیس، ماموران کلانتری و رهبران جامعه مدنی با امضای بیانیه ای از ترامپ درخواست کردند از لغو این برنامه خودداری کند. صدها تن از رهبران تجاری و فناوری نیز از «جف بزوس» مدیر عامل شرکت آمازون گرفته تا «ساندر پیچای» مدیر عامل گوگل نامه ای مشابهی را جهت ترامپ ارسال کردند.

«انگی کیم» شرکت دهنده یکی از مراکز مهاجرتی در نیویورک راجع به اهمیت برنامه مذکور و تاثیر آن بر مهاجران در صورت لغو این برنامه به رادیو اسپوتنیک گفت: تبعات لغو این برنامه بسیار شدید خواهد بود لیکن مهاجران را در اوضاع بسیار بدی قرار می دهد آیا که آنها با بیکاری و آوارگی مواجه خواهند شد.

حدود یک میلیون مهاجر در معرض تصمیم ترامپ جهت لغو یک قانون دوران اوباما

وی که در 9 سالگی وارد آمریکا شده است و این برنامه در سال 2012 مشمول بر حال وی شد، با ترساندن اخراج از آمریکا مواجه است.

کیم با اشاره به این که بعضی از حامیان ترامپ از این برنامه حمایت می کنند و مخالف لغو آن هستند چنین استدلال کرد که لغو این برنامه بی معنا و غیرانسانی و اقدامی خشونت آمیز است و می تواند عواقب بسیار بدی جهت اقتصاد کشور داشته باشد.

ترامپ در جریان کمپین انتخاباتی اش در شهر فونیکس آریزونا راجع به آنچه که به عقیده وی اصلاحات واقعی مهاجرتی است سخن گفت و اظهار داشت که «وقتی سیاستمداران راجع به اصلاحات مهاجرتی صحبت می کنند، به طورمعمول منظورشان عفو، درهای باز، دستمزدهای پایین تراست. اصلاحات مهاجرتی باید کاملا مفهوم دیگری داشته باشد و به معنای اصلاح قوانین و سیاست های ما به منظور تامین زندگی بهتر جهت شهروندان آمریکا باشد.»

به گفته کیم، ترامپ در حقیقت به نفع افراد مشمول برنامه اقدام معوق جهت ورود در دوران کودکی سخن گفته بود ولی هنوز به وعده خود در حمایت از آنها عمل نکرده است.

وی افزود: بنابراین مهم است که ترامپ اقدام درست و انسانی را با حفظ این برنامه انجام دهد و اگر این برنامه لغو شود ما به یک «قانون رویا» (Dream Act) نیاز داریم که راه حلی دائمی را جهت جوانان ارائه دهد.

«قانون رویا» بخشی از قانونی است که روندی مرحله ای را جهت مهاجران کودک بدون مدرک ایجاد می کند تا بتدریج به اوضاع اقامت دائمی قانونی کامل دست یابند. این طرح در سال 2001 معرفی و از آن وقت تاکنون بارها ارائه شده است ولی هنوز به تصویب کنگره نرسیده است.

نشریه هیل آخر دادن به این برنامه را اقدامی خطرناک جهت ترامپ ارزیابی کرد و نوشت: حزب جمهور خواه نیز در صورت پافشاری ترامپ جهت لغو این برنامه با تبعات سیاسی وخیمی مواجه خواهد شد. «پل رایان» مدیر جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا با تایید این عنوان گفت که مدیر جمهوری نباید این برنامه را لغو کند.

سناتور جمهوری خواه «اورین هچ» نیز مصرانه از ترامپ خواسته است این برنامه دوران اوباما را لغو نکند. ترامپ روز جمعه گفته بود که امروز بعداز ظهر یا تا آخر هفته این تصمیم را عملی خواهد کرد.

هیل نوشت: حدود 800 هزار نفر از این برنامه منفعت گرفته اند که دو سال اجازه اقامت تجدیدشدنی و جلوگیری از اخراج را جهت افراد مشمول البته با رعایت مقررات خاص آن امکان پذیر می کند.

لغو این برنامه با وعده ترامپ درکمپین انتخاباتی اش که آن را «بخششی غیرقانونی» توصیف کرده بود مطابقت خواهد داشت.

اما هنگامی که که وی به کاخ سفید راه یافت لحن ملایم تری اتخاذ کرد و به شبکه خبری ای بی سی نیوز گفت که افرادی که مشمول این برنامه هستند «نباید چندان دلواپس باشند» و او «قلب بزرگی» دارد.

به گزارش ایرنا، از هنگام صدور فرمان ضد مهاجرتی ترامپ، هر هفته شهرهای متفاوت آمریکا شاهد راهپیمایی و تجمع های اعتراضی به این ‏فرمان تبعیض آمیز بوده است.‏

این فرمان که بطور صریح علیه غیر سفیدپوستان و مسلمانان تبعیض اعمال می کند، نگرانی شدیدی میان مهاجران ساکن آمریکا ‏بویژه مکزیکی تبارها و مسلمانان آمریکا به وجود آورده است.‏

فرمان مهاجرتی ترامپ صدور روادید جهت اتباع کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن و همچنین پذیرش پناهجویان را محدود می کند.‏

واژه های کلیدی: آمریکا | اوباما | برنامه | آمریکایی | دولت ترامپ | دوران کودکی | طرح مهاجرتی | باراک اوباما | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz