سرطان نمایشگاه ارومیه ماشین تاریخ

سرطان: نمایشگاه ارومیه ماشین تاریخ نمایشگاه ماشین ارومیه نمایشگاه خودرو اسب بخار asb bokhar

گت بلاگز اخبار اجتماعی مردم نباید در مجموعه‌ی ما فساد ببینند / افشانی

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از جدیت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مقابله با فساد خبر داد و تاکید کرد، جهت کسب اعتماد مردم که لازمه همکاری آنها در ا

مردم نباید در مجموعه‌ی ما فساد ببینند / افشانی

افشانی: مردم نباید در مجموعه ی ما فساد ببینند

عبارات مهم : ایران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از جدیت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مقابله با فساد خبر داد و تاکید کرد، جهت کسب اعتماد مردم که لازمه همکاری آنها در اداره شهر هست، با هر گونه فساد احتمالی با شدت برخورد خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، سیدمحمدعلی افشانی (شهردار تهران) بعد از دیدار از طرح ها و پروژه های منطقه ۹ با حضور در مجموعه شهید حیدری (خانه مشق) ضمن قدردانی از تلاش های مسئولان و دست اندرکاران این منطقه گفت: ما می توانیم دو نگاه به شهر داشته باشیم؛ یکی این که تنها جنبه «فیزیکی شهر» را ببینیم و دنبال اجرای پروژه های عمرانی و فیزیکی تازه باشیم. چنین رویکردی، یک آفت در مدیریت سابق شهر ما بوده که نتیجه آن، معطل شدن ثروت مردم در پروژه هایی است که اغلب، منابع مورد نیاز جهت تکمیل آنها مهیا نمی شد و سود چندانی هم جهت مردم نداشت.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: بعضی پروژه ها باید دو ساله تمام می شد، ولی گاهی ده سال نیمه کاره باقی مانده هست. مثل همین پروژه استاد معین که خیلی سریعتر باید به بهره برداری می رسید و مردم چشم انتظار منطقه را خوشحال می کرد.

مردم نباید در مجموعه‌ی ما فساد ببینند / افشانی

وی خطاب به شهردار منطقه ۹ گفت: اینکه تلاش کرده اید با همکاری عزیزان نظامی در «پادگان»، فضاهای فرهنگی مانند سینما و محیط گردشگری ایجاد کنید، کار بسیار ارزشمندی است لیکن موجب بیشترین بهره وری از ثروت های موجود شده است است.

افشانی تاکید کرد: نگاه دیگر این است که پروژه های خود را متناسب با منابع در اختیار و واقعی شروع کنیم، نه این که با اصرار و یا خوشامد دیگران پروژه هایی را شروع کنیم که پیشاپیش می دانیم جهت تکمیل آن منابع مورد نیاز را نخواهیم داشت.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از جدیت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مقابله با فساد خبر داد و تاکید کرد، جهت کسب اعتماد مردم که لازمه همکاری آنها در ا

وی همچنین در زمینه ماموریت های مهم شهرداری گفت: فلسفه وجودی ما به عنوان یک نهاد اجتماعی و خدمات رسان، خدمت به مردم است و ما باید اول به وظایف خود بپردازیم. به عنوان نمونه تجهیز شبکه معابر، حمل و نقل عمومی، ایجاد و حفظ سرانه فضای سبز و …از وظایف مهم ماست ولی طی سال های گذشته، بعضی مدیران شهری کارهای دیگری انجام می دادند که ربطی به آنان نداشت و صرفا مدیریت شهری را از انجام وظایف مهم خود منحرف می کرد. به عنوان نمونه پرداختن به امور بهزیستی، صنعتی و… از وظایف شهرداری نیست و هر یک، متولیان قانونی خود را دارد.

افشانی ادامه داد: شهرداری باید اولویت را به انجام وظایف ذاتی خود بدهد و سپس به یاری بقیه نهادها بپردازد و البته مشروط بر آن که منابع و اعتبارات مورد نیاز را هم در اختیار داشته باشد.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین به اهمیت دستیابی به «شهر هوشمند» اشاره کرد و گفت: اگر شهر ما «شهر هوشمند» شود، از هدررفت بخش عظیمی از منابع، پیشگیری خواهد شد. ما باید به این نشانه برسیم که تمام مجوزها و کارهای شهروندان در امور شهری از صفر تا صد بر اساس آخرین متدهای مدیریت شهری و به صورت «شهر هوشمند» اجرا شود. به عنوان مثال اگر کسی دنبال جای پارک ماشین خود هست، باید بتواند با استفاده از سامانه ای، سریع جای پارک پیدا کند و نباید مدت زیادی از وقت خود را جهت یافتن جای پارک هدر دهد. در شهرهای مدرن دنیا این گونه پرسشها حل شده است ولی متاسفانه جهت ما این قبیل پرسشها هنوز مسئله ساز است.

مردم نباید در مجموعه‌ی ما فساد ببینند / افشانی

رفع آلودگی و ترافیک؛ شرط مهم شهر زیست پذیر

افشانی راجع به شاخص های«شهر زیست پذیر» نیز تصریح کرد: نخستین شاخص در «شهر زیست پذیر»، برطرف آلودگی و ترافیک هست. همچنین ایمنی از دیگر شاخص های مهم زیست پذیری است که طبق آن ساختمان ها و فضای زیستی ما باید از ایمنی مورد نیاز برخوردار باشند. امری که در بافت های فرسوده شهری ما اصلا وجود ندارد یعنی هم ساختمان ها ناامن هستند و هم فضای ایمنی وجود ندارد.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از جدیت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مقابله با فساد خبر داد و تاکید کرد، جهت کسب اعتماد مردم که لازمه همکاری آنها در ا

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: یکی از مهمترین برنامه های ما ساماندهی حمل و نقل عمومی است . براین اساس، در زمینه زیاد کردن واگن های مترو کارها خوبی انجام شده است هست. زمانی که من در وزارت کشور بودم خرید ۶۳۰ واگن در مرحله آخر امضا بود و بنا بود باقیمانده آن تا ۱۰۵۰ واگن هم تولید شود. در اصلاح ناوگان حمل و نقل عمومی امیدوارم با توجه به برنامه مهم رییس جمهور و دغدغه ایشان در این زمینه، بتوانیم موفق شویم. طرح برقی کردن موتورسیکلت ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز یکی از طرح های مهم ماست که قرار شده است است صاحبان موتورسیکلت تنها یک سوم هزینه های آن را پرداخت کنند.

وی همچنین با یادآوری جدیت دولت جهت بازسازی بافت های فرسوده گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما بازسازی بافت های فرسوده شهری هست. ما تلاش می کنیم مقدمات شروع بازسازی ۲۰ هزار واحد را فراهم کنیم. البته این بافت ها به لحاظ مشارکت، پرسشها عدیده ای دارند و بدون همکاری مردم امکان فائق آمدن بر پرسشها غیرممکن است و به عنوان قاعده ای کلی، هیچ کدام از پرسشها شهری، بدون همکاری مردم قابل حل نیست.

مردم نباید در مجموعه‌ی ما فساد ببینند / افشانی

افشانی افزود: به عنوان نمونه بدهی های به روز شده است شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان است که از این رقم ۲۲هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی به نظام بانکی است که سود آن بالای ۲۵۰ میلیارد تومان در ماه است و یعنی هر سال ۳ هزار میلیارد تومان به هزینه های شهرداری اضافه می شود. این نشان می دهد که ما بدون همکاری مردم امکان اجرای پروژه ها را نداریم.

وی تاکید کرد: هنگامی که ۲۵ درصد از اقتصاد کشور عزیزمان ایران در پایتخت کشور عزیزمان ایران است یعنی ما می توانیم از این ظرفیت جهت ارتقای درآمدهای شهرداری و همکاری زیاد مردم در اداره شهر استفاده کنیم.

شهردار در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های نیمه کاره شهری اشاره کرد و گفت: زیاد این پروژه ها را «قرارگاه خاتم» اجرا می کند که اخیرا در جلسه با رییس «قرارگاه» توافق کردیم که این پروژه ها تکمیل شوند.

فقط با همکاری مردم می توان پرسشها را حل کرد

افشانی با ابراز امیدواری جهت حل پرسشها شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: بارها گفته ام که بیمار را ناامیدی از پا در می آورد، نه بیماری. ما باید به حل مسئله امیدوار باشیم و مردم هم قطعا کنار ما قرار خواهند گرفت. مردم زمانی همکاری می کنند که بتوانند به ما و مجموعه مدیران شهری اعتماد کنند و اعتماد زمانی ایجاد می شود که مردم مطمئن شوند منابع آنان درست و سرجای خود هزینه می شود. مردم نباید در مجموعه تحت مدیریت ما فساد ببینند و بدانند اگر هم جایی فسادی است با آن مقابله می کنیم.

وی تاکید کرد: همکاران ما بدانند که همه باید تلاش کنیم فسادهای احتمالی در سیستم شهری به مرور از بین بردن شود تا مردم به ما اعتماد کنند و جهت حل پرسشها کمک کنند. نباید با نیروی متخلفی که به حیثیت و اعتبار یک شرکت صدمه می زند، مماشات کرد. امیر مومنان(ع) در نهج البلاغه که منشوری مدیریتی نیز هست، می فرمایند: «هیچ مزیتی جهت مدیران جز اجرای عدالت نیست.»در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران باید مسیر دریافت مجوز جهت مردم، براق و عاری از چانه زنی و تخفیف و اعمال نفوذهای فردی باشد. باید به جایی برسیم که مردم به آسانی حتی بدون حضور فیزیکی مجوزهای مورد نیاز را طبق قانون دریافت کنند.

هوشمند سازی شهر، منافع بعضی را به خطر می اندازد

افشانی گفت: هوشمندسازی شهر به معنی ارتباط با مردم در همه بخش هاست و می دانم این کار به وقت زیادی نیاز دارد و البته منافع افراد بسیاری را به خطر خواهد انداخت و مقاومت شدید آنان را برخواهد انگیخت. ما در جلسه ای که داشتیم، مشخص کردیم که صاحبان پلاک ها در تمام نقاط پایتخت کشور عزیزمان ایران باید بدون ابهام بدانند که در صورت کسب مجوز، امکان ساخت چند طبقه و با چه شرایطی را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه برنامه من ارتقای زندگی مردم و رضایت مندی شهروندان هست، گفت: مردم نسبت به پرسشها از ما آگاه تر هستند. اصحاب رسانه هم ناظران مهم ما هستند و وظیفه داریم فضای نقدسازنده را جهت آنان مهیا کنیم.

افشانی در ادامه ضرورت آمادگی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مقابله با بحران ها را یادآور شد و گفت: هم اکنون اگر در پایتخت کشور عزیزمان ایران زلزله رخ بدهد یا سیل بیاید، حتما آسیب پذیر هستیم. شهرداران باید به لحاظ ذهنی و عملی آماده باشند تا بتوانند در مواقع بحرانی مردم را ساماندهی و مدیریت کنند. این توصیه مغفول مانده و متاسفانه در تجربه های قبلی بحران ها از آن ضربه خوردیم.

وی افزود: من در زلزله بم به عنوان مدیر نوسازی مدارس حضور داشتم. در زلزله کرمانشاه هم به علت سمتی که در وزارت کشور داشتم، حاضر بودم و از نزدیک مشاهده کردم ضعف ما این بود که نمی توانستیم مردم را ساماندهی کنیم. اگر ما مردم را ساماندهی کنیم و کارت شناسایی به آن ها بدهیم و بتوانیم ارتباطات منطقی ایجاد کنیم به آسانی امکانات را می توانیم توزیع کنیم. در همین زلزله اخیر پایتخت کشور عزیزمان ایران که در واقع زلزله بحران سازی هم نبود، پایتخت کشور عزیزمان ایران قفل شد. ما باید در این زمینه خیلی سریع برنامه ریزی های دقیق انجام دهیم.

واژه های کلیدی: ایران | پروژه | شهردار | همکاری | شهرداری | شهردار تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz